Hakkımızda

 

MORKOZ SOSYAL İŞLETMESİ

" İyilik için Sosyal İşletme"

Morkoz Sosyal İşletmesi, kâr maksimizasyonu yerine sosyal faydayı maksimize etmek üzere, dar gelirli kadınların mikrokredi yanında kendi kendilerine gelir getirici ilave faaliyette bulunmalarına destek vermek üzere Türkiye'de kurulmuş İLK SOSYAL İŞLETMEDİR.

Mikrokredinin Dünya'daki öncüsü ve Nobel Barış Ödülü sahibi Prof. Dr. Muhammed Yunus, mikro kredinin yanında, dar gelirlilerin yoksulluk sınırının üzerine çıkmalarına yardımcı olacak sosyal işletmelerin de kurulmasının yararlı olacağını dikkate alarak son 10 yıldır dünyada sosyal problemlerin çözümünde "SOSYAL İŞLETMECİLİK" stratejisinin uygulanmasına öncülük yapmaktadır. Türkiye İsrafı Önleme Vakfı'nın öncülüğünde kurulan Morkoz Sosyal İşletmesi, dar gelirli kadınlarımızın ilave gelir elde etmesine yönelik kadınlarımızın çok yaygın olarak satabilecekleri ürünler konusunda sosyal faydayı maksimize ederek dar gelirlilerin ilave gelir elde etmesine katkı sağlayacaktır.

Kadınlarımız, satılan ürünlerden çok önemli oranda kâr elde ederek aldıkları mikrokredi yanında ilave daha fazla gelir imkanına kavuşmuş olacaklardır.

Morkoz Sosyal İşletmesi, mikrokredi üyesi olan yaklaşık 65.000 üyenin ürettikleri ürünlerin de katalogda yer almasını sağlamak suretiyle, bu ürünlerin Türkiye'nin her köşesinde tanınmasına ve satılmasına aracılık edecektir. Bu faaliyet sırasında Morkoz'un kâr elde etme amacı olmayacak, sadece ürünlerin pazarlanmasına destek olunması amaçlanacaktır.

 

Morkoz Sosyal İşletmesi, bu misyonu ile birlikte, Dermacol Türkiye Distribütörü olarak 2012 yılından beri markanın Türkiye pazar faaliyetlerini yürütmektedir.

Tüm Hakları Saklıdır.Copyright © 2013 MORKOZ Sosyal İşletmesi | İyilik İçin Sosyal İşletme.