Etkinlikler

Yoksul ama girişimci kadınlara yönelik mikrokredi bugün, Adalet ve Kalkınma Partisi  Ataşehir İlçe Başkanlığı'nda yapılan bir toplantıda Ataşehirli kadınlara tanıtıldı.


"Yoksulların Bankacısı" olarak bilinen Prof. Dr. Muhammed Yunus'un Bangladeş'te çaresiz durumdaki 42 yoksul kadına cebinden verdiği borçla, 1976 yılında hayata geçen Grameen Bankası'nın Türkiye'deki uygulaması olan "mikrokredi" hakkında yapılan toplantı Adalet ve Kalkınma Partisi Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Naim Yağcı'nın konuşmasıyla başladı.


Yağcı konuşmasında tüm dünyada yoksulluğun azaltılması için başarıyla uygulanan bu sistemin, Ataşehirli yoksul kadınlar tarafından da ilgi göreceğine inandığını belirterek, "girişimi başlatan kadın kollarına teşekkür" etti.


50'ye yakın Ataşehirli kadına "mikro kredinin ne olduğunu, nasıl alınacağını, miktarının ne olduğunu, nasıl geri ödendiğini" anlatan Morkoz Sosyal İşletmesi Türkiye Genel Koordinatörü Esat Akgül ve işletmenin Yönetim Kurulu Üyesi Julija Cajevskaja, "kadınların küçük kredilerle cesaret bularak girişimci olmasının ekonominin gelişmesinde, aile huzurunda, israfın önlenmesinde büyük önem taşıdığını" da vurguladılar.
 

Tüm Hakları Saklıdır.Copyright © 2013 MORKOZ Sosyal İşletmesi | İyilik İçin Sosyal İşletme.